وبلاگی براي معرفي و نقد فيلم‌، سريال و نمايش

Take This Waltz

نام فیلم: این والس از آن تو / Take This Waltz /2011

کارگردان: سارا پولی

بازیگران: میشله ویلیامز، ست روگن، لوک کربی

Take This Waltz

آلبر کامو در پاردوکسی ظالمانه, می‌گوید: “ما همیشه در مورد کسانی که دوست داریم, دوبار خود را می‌فریبیم، نخست به سود آنها؛ سپس به زیانشان.”

مارگوی بیست و هشت ساله, هر دو دروغ را در ابتدای فیلم به خود می‌گوید. او که پنج سال از ازدواجش با لو می‌گذرد, به نظر می‌رسد که دیگر عشقی به شوهر مهربان خود ندارد و در یک سفر کاری عاشق دانیل که از قضا همسایه آنها هم هست می‌شود و خودش را متقاعد می‌کند که دانیل همان کسی است که باید؛ با این حال به همسرش خیانت نمی‌کند.

“سارا پولی” که ما به عنوان بازیگر سریال “قصه های جزیره” می شناسیمش, در دومین فیلم خود, می‌خواهد بیان کند که هر چیز نویی بالاخره کهنه می‌شود, حتی عشق. هرچند فیلمش تجویزی نمی‌دهد و فقط یک رابطه بلندمدت را کالبدشکافی می‌کند و قضاوت را با تماشاگر می‌سپارد و او را وا می‌دارد که از خودش بپرسد: مارگو با لو خوشبخت تر می‌شد یا دانیل؟ آیا عشق یک جنون موقت است که پس از رسیدن و ازدواج درمان و تمام می‌شود؟

نام فیلم از ترانه ای از لئونارد کوهن برداشته شده که در صحنه‌ای از فیلم با پخش این ترانه, بخشی از اتفاق‌های فیلم  هم نمایش داده می‌شود.

 این ترانه عاشقانه نیست

One thought on “Take This Waltz

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>