وبلاگی براي معرفي و نقد فيلم‌، سريال و نمايش

حس کامل

نام فیلم: حس کامل / Perfect Se..e /2011

کارگردان: دیوید مکنزی

بازیگران: اوان مک گرگور, اوا گرین

عنوان فیلم ارتباط زیادی با داستان و مفهوم فیلم ندارد و تا حدی هم گمراه‌کننده است.

“مایکل” آشپز یک رستوران در همسایگی “سوزان” که کارشناس اپیدمیولوژی است به صورت تصادفی با سوزان آشنا می‌شود. اما بیماری عجیبی در دنیا همه‌گیر شده و مردم رفته رفته حواس پنج گانه خود را از دست می‌دهند. اول حس بویایی بعد چشایی, شنوایی و در آخر فیلم بینایی را دارند از دست می‌دهند. رابطه و عشق این دو درست در ابتدای رخداد این فاجعه شکل می‌گیرد. اما دنیا چه پاسخی به این فاجعه می‌دهد و مردم چطور با از دست دادن حواس خود کنار می‌آیند و سازگار می‌شوند؟ چگونه یک آشپز وقتی حس بویایی و چشایی خود را از دست داده غذا می‌پزد و مردم چگونه به رستوران می‌آیند و غذا و دسر سفارش می‌دهند؟ بیشترین تأکید فیلم روی همین سازگاری و تلاش برای بقاست.

موضوع فیلم تماشاگر را به یاد کتاب “کوری” ساراماگو می‌اندازد. اما این بار همه حواس و نه فقط بینایی از بین می‌رود.

به نظر سرآشپز بخشی از موفقیت فیلم فقط به دلیل جذابیت دو بازیگر اصلی فیلم و بخشی نحوه داستان گویی سوزان روی صحنه‌های فیلم و اتفاقاتی است که با همه‌گیر شدن این بیماری در جهان اتفاق می‌افتد است و گرنه فیلم متوسط و تا حدی هم تکراری است.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>