وبلاگی براي معرفي و نقد فيلم‌، سريال و نمايش

Tuesday, After Christmas

نام فیلم: سه‌شنبه، پس از کریسمس /۲۰۱۰ /Marti, dupa craciun

کارگردان: رادو مانتیان

بازیگران: میمی برانسکو، ماریا پاپیستاسو، میرلا اپریزور

یک فیلم رئالیستی و مینیمال از سینمای رومانی که از همان شروع ما را به حریم خصوصی شخصیت‌های فیلم راه می‌دهد و گاهی این حس را به تماشاگر می‌دهد که به این حریم دزدکی سرک می‌کشد.

در ابتدای فیلم رابطه‌ی صمیمانه‌ی پاول میانسال با موهایی که کم‌کم دارد خاکستری می‌شود و رالوکای بلوند و جوان را می‌بینیم. در بخش بعد، تماشاگر می‌فهمد که پاول همسری به‌نام آدریانا و دختری ۹ ساله به نام مارا دارد و در آپارتمانی در بخارست زندگی خوبی دارند. و در صحنه بعد، پاول و آدریانا هستند که دخترشان را به مطب دندانپزشکی رالوکا برده‌اند و …

فیلم داستان ساده‌ای دارد؛ فیلمی‌ست درباره شخصیت‌ها و موقعیت‌هایشان و واقعیت‌هایی که با آن درگیرند. آدم‌های معمولی مثل پاول را بی‌آنکه رنگی به چهره‌شان بزند نشان می‌دهد به‌‌گونه‌ای که در پایان حق را به هر سه نفر می‌توان داد.

«سه‌شنبه، پس از کریسمس» فیلم غمگینی است؛ اما بیشتر از آن‌که قصه‌ی خیانت باشد، «صداقت» را به تصویر می‌کشد، صداقتی که تصویر به‌ظاهر زیبای یک زندگی را دگرگون می‌کند.

نکته‌ی جالب این‌که بازیگر نقش پاول و آدریانا در دنیای واقعی هم یک زوج هستند.

4 thoughts on “Tuesday, After Christmas

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>