وبلاگی براي معرفي و نقد فيلم‌، سريال و نمايش

فصل ششم، قسمت ۷

Dr.Linus
Original US Airdate:
09 March 2010

خلاصه این قسمت:

سال ۲۰۰۴ (LAX):  دکتر لاینس استاد تاریخ در مدرسه است و لزلی آرتز (همان حشره‌شناسی که در جزیره کشته شد) همکارش و الکس روسو شاگرد باهوش بن است و بن او را تحسین می‌کند و به خاطر او از پستی که می‌تواست در مدرسه به‌دست آورد دست می‌کشد.

سال ۲۰۰۷، جزیره:  جک و هرلی در راه بازگشت به معبد، با ریچارد روبرو می‌شوند و ریچارد به آنها راه دیگری را نشان می‌دهد و در کلبه‌ای سعی می‌کند که با دینامیت خودش را بکشد. اما چون جیکوب به او هدیه‌ای داده بود و ریچارد هیچ‌وقت پیر نمی‌شد، از جک خواست که به او کمک کند تا کشته شود. جک هم در کلبه کنار ریچارد ماند چون اعتقاد داشت اگر یکی از کاندیداهاست، اتفاق دیگری باید بیفتد و اتفاق افتاد و دینامیت منفجر نشد.

از طرفی مایلز، سان، بن، لاپیدس به رهبری ایلانا به طرف کمپ در ساحل می‌رفتند. در بین راه ایلانا از مایلز خواست تا خاکستر جیکوب را لمس کند تا بفهمند چه کسی جیکوب را کشته است. مایلز به ایلانا گفت که بن این‌کار را کرده است و ایلانا به بن گفت که جیکوب نزدیک‌ترین کسی بوده که او داشته و به راه خود ادامه داد. اما در کمپ ساحل ایلانا از بن خواست تا گوری برای خود بکند. اما مردی که به شکل جان لاک درآمده بود به بن کمک کرد که از دست ایلانا فرار کند و به او اسلحه داد، اما در جنگل بعد از صحبت بن با ایلانا بن تصمیم گرفت به نزد گروه برگردد. در همین هنگام، جک، هرلی و ریچارد به آنها پیوستند.

حرف‌های ما:

-          چه اتفاقی برای نویسندگان لاست افتاده؟ چرا انقدر جاذبه سریال کم شده؟

-          بن به راحتی می‌توانست ایلانا را بکشد و به مرد سیاه‌پوش بپیوندد و حاکم جزیره شود. چه چیزی او را منصرف کرد؟ آیا بن تصمیم دارد که از این به بعد خوب باشد؟

-          الکس شاگرد بن در لوس‌آنجلس بود. اگر اتفاقات قبلی نمی‌افتاد و روسو در جزیره نمی‌ماند، آیا الکس و روسو نباید به فرانسه باز می‌گشتند؟

-          ریچارد به جک گفت که جیکوب او را لمس کرده و هدیه‌ای به او داده است. هدیه ریچارد نامیرایی (فناناپذیری) او بود. اما جیکوب بقیه گروه را هم لمس کرده بود. جک، هرلی، کیت و … هدیه (استعداد) هرکدام چه می‌توانست باشد؟

-          آیا کسانی که gifted هستند را کسی نمی‌تواند بکشد، جز کسی مثل خودش؟ مثلا جین کشته نشد، اما مایکل کشته شد. جک باید ریچارد را می‌کشت. بن می‌توانست جیکوب را بکشد  و سعید نتوانست مرد سیاه‌پوش را بکشد. مرد سیاه‌پوش هم نمی‌توانست جیکوب را بکشد و …

-          ایلانا به سان گفت که ۶ کاندیدای دیگر باقی مانده اند. جک، جین، کیت، هرلی، سایر و سان؟

امتیاز ما: ۳ از ۵

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>