وبلاگی براي معرفي و نقد فيلم‌، سريال و نمايش

فصل چهارم، قسمت ۱۱

Cabin Fever
OriginalUS Airdate: 8 May 2008

خلاصه این قسمت:
این قسمت با داستان تولد «جان» شروع می‌شود و معلوم می‌شود که مادر جان (امیلی) از دوست پسرش –که معلوم نمی‌شود کیست – ۶ ماهه باردار است. امیلی هنگام جر و بحث با مادرش در هنگام خروج از خانه تصادف می‌کند و راهی بیمارستان می‌شود و «جان»، ۶ ماهه بدنیا می‌آید. پزشکان «جان» را در دستگاه مخصوص قرار می‌دهند تا به اندازه‌های طبیعی برسد ولی بعد از این‌که نوزاد کاملا سالم و آماده تحویل به خانواده است، امیلی از در آغوش گرفتن نوزاد امتناع می‌کند در نتیجه مادر امیلی به فکر سپردن نوزاد به خانواده‌ای دیگر می افتد.

در ادامه سفر ۳ نفره «جان» و «بن» و «هوگو» در راه پیداکردن خانه جیکوب، جان در خواب، «هوراس» (کسی که بن و پدرش را به جزیره آورد) می‌بیند که در حال ساختن خانه‌ای است (همان خانه جیکوب). بعد از بیدار شدن به سمت گور دست جمعی افراد دارما می‌روند و جان از جیب لباس جنازه هوراس بلو پرینت یا همان نقشه خانه مذکور را پیدا کند.

«کیمی» (فرمانده سربازان) با هلیکوپتر از جزیره برگشته و کلیدی را از کاپیتان درخواست می‌کند و با کلید مشابهی که خود دارد در جعبه‌ای را باز می‌کند که در آن دستورالعملی از طرف «ویدمور» موجود است که قدم بعدی را برای کیمی مشخص می‌کند. کاپیتان به سعید و دزموند کمک می کند تا با قایق کمکی به جزیره برگردند. دزموند علاقه‌ای به بازگشت به جزیره ندارد، بنابراین سعید به تنهایی با قایق و از مسیر ۵-۰-۳ به سمت جزیره حرکت می‌کند. کیمی طبق دستورالعمل باید جزیره را به آتش بکشد. دکتر کشتی در بین جر و بحث کیمی و فرانک (خلبان هلیکوپتر) توسط کیمی گردنش بریده می‌شود و به دریا می‌افتد‌. کاپیتان کشتی می‌خواهد از رفتن کیمی به جزیره جلوگیری کند که توسط کیمی کشته می‌شود و بعد از آن سربازان با هلی‌کوپتر راهی جزیره می‌شوند.

جان خانه جیکوب را پیدا می‌کند به داخل آن می‌رود ولی به‌جای جیکوب با «کریستیان» (پدر جک) و کلیر مواجه می‌شود. کریستیان از طرف جیکوب از جان می‌خواهد که جزیره را جابجا کند.

 

حرف‌های ما:

در قسمت قبل جسد دکتر کشتی، به جزیره آمد ولی وقتی فارادی با مورس از افرادشان در کشتی سؤال کرد، آنها اعلام کردند که دکتر زنده است. در این قسمت دکتر کشته شد و جسدش به دریا افتاد. این ماجرا با تئوری مطرح شده در مورد این‌که جزیره در سال ۱۹۹۶ متوقف شده مطابقت ندارد. چون طبق این تئوری، زمان جزیره به گذشته منتقل شده نه به آینده.جان لاک برای نجات جزیره باید جزیره را حرکت دهد. منظور از (move) کردن جزیره از نظر زمانی است یا مکانی و چه‌طور امکان‌پذیر است؟جان از بچگی تحت نظر افراد جزیره بوده. این‌که او یکی از گزینه‌ها برای جایگزینی جیکوب بوده اما در دوره‌های مختلف آزمایش می‌شده، هنوز مبهم است. آیا «جان» جایگزین «بن» می‌شود؟

 

امتیاز ما: ۴ از ۵

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>